Správný výběr jeřábu HIAB

Pro správný výběr jeřábu je důležité znát svá očekávání a potřeby. Zkuste si odpovědět následující otázky a konkrétní návrh řešení již nechejte na nás.

S jakými břemeny budu manipulovat?

První otázkou, kterou je třeba si položit je, jaký typ břemene budete přenášet a jak budou těžká. Zdvihaná hmotnost je prvním krokem ke stanovení potřebné základní nosnosti jeřábu.

Jak daleko od vozidla budu břemena zdvihat?

Druhým krokem ke stanovení základní nosnosti je potřebný dosah. Čím dále od vozidla budete pracovat, tím větší jeřáb budete potřebovat, aby unesl hmotnost břemene.

Jaké rameno jeřábu by mi nejlépe vyhovovalo?

Na výběr ramena může mít vliv způsob vaší práce, nebo dokonce zákony v místě, kde vykonáváte práci. Pokud chcete zdvihat těžká břemena, ale blízko vozidla, jeřáb s krátkým ramenem vám poskytne větší nosnost za menší cenu. Pokud potřebujete náklad zakrývat, ale chcete se vyhnout odpojování nástroje mezi prací, budete potřebovat jeřáb, který lze kompaktně složit za kabinou. 

Odkud budu chtít ovládat jeřáb?

Ruční nebo dálkové ovládání je důležitý faktor ke zvážení. Ruční ovládání je hospodárné a ideální pro mnoho prací, ale dálkové ovládání může poskytnout větší volnost a bezpečnost. Při dálkovém ovládání jeřábu můžete pracovat z místa, které vám naprosto vyhovuje – buď z bezpečné vzdálenosti, nebo přímo z místa děje.

Jak složité nebo přesné budou moje operace s jeřábem/úkony?

Volba ovládacího systému nezávisí jen na místě. Čím je ovládací systém vyspělejší, tím přesnější a propracovanější jsou pohyby jeřábu. Vyspělý ovládací systém jeřábu umožňuje provádět složitější úkoly a v rukou zkušené obsluhy může přinést podstatnou úsporu času, energie a paliva.

Jaké inteligentní funkce by zlepšily bezpečnost a usnadnily mi práci?

Specializované příslušenství a funkce mohou nejen zvýšit vaši výkonnost, ale také přispět k vaší bezpečnosti. Existují například doplňky, které zvýší stabilitu, rychlost nebo nosnost vašeho jeřábu, když to bude nejvíce zapotřebí.

Ať už znáte odpovědi na tyto otázky nebo ne, pomůžeme Vám správně určit a nakonfigurovat takový jeřáb HIAB, který bude dokonale vyhovovat Vašim potřebám.