Hiab představuje flexibilní Rapid Lock System

4.7.2019

Rapid Lock System (RLS) je flexibilní elektrohydraulický systém, který umožňuje snadnou výměnu a napojení různého příslušenství, jako je drapák, paletové vidle, zemní vrták či hák k rameni jeřábu.

Tento patentovaný systém od Hiabu šetří čas obsluze - už není nutné, aby obsluha šplhala na vozidlo a ručně upevňovala příslušenství. Pokročilá funkce elektrohydraulického zamykání zajistí rychlé a bezpečné napojení daného příslušenství.

Co je Rapid Lock System a jak funguje:

Z čeho se systém Rapid Lock skládá:

  • zesílená rotační hřídel 68 mm
  • horní část RLS, včetně elektromagnetického ventilu pro 3 hydraulické okruhy
  • spodní díl RLS - hydraulický nebo mechanický, v závislosti na použití

 

Je-li vozidlo vybaveno drapákem, společnost Hiab vyvinula speciální "kolébku" k jeho uložení. „Kolébka HIAB“ sedící za kabinou nákladního automobilu slouží k bezpečnému uložení drapáku. Systém je navržen tak, aby umožnil rychlé napojení drapáku k jeřábu a jeho zpětné uložení na své místo.

Názorné video ukazuje, jak rychle funguje napojení drapáku k jeřábu pomocí Rapid Lock Systému a funkce SAF:

Systém Rapid Lock je patentovaný společností Hiab AB, což je celosvětově největší dodavatel silniční manipulační techniky s výrobními závody v deseti zemích světa, rozsáhlou celosvětovou prodejní a servisní sítí a vlastním vývojem. Společnost Hiab je součástí korporace Cargotec, zastřešující značky Hiab, Multilift, Moffet a další.


Sdílejte tento článek:  


Zpět