Nový testovací areál pro nosiče kontejnerů Multilift

13.8.2019

Společnost Hiab nedávno otevřela ve finském Raisiu zbrusu novou zkušební dráhu pro hákové a ramenové nosiče kontejnerů MULTILIFT. Prostřednictvím dat z testovacích scénářů se společnost Hiab snaží vylepšit své produkty a přijít s inovativními řešeními.

Testovací areál o rozloze 10 000 metrů čtverečních tvoří z poloviny asfalt a z poloviny štěrk. Testováním na různých površích a v různých, i extrémních, podmínkách umožní snáze odpovědět na mnohé otázky, získat standardizovaná data z konkrétního měření a porozumět všem výzvám, které práce s technikou Multilift přináší. Během zimy pak mohou být testy prováděny také na ledu a sněhu a na svažujícím se terénu se sklonem pěti stupňů.

Testování nejnovějších špičkových technologií

Bezpečnost zákazníků i zaměstnanců je pro společnost Hiab prvořadá a je jedním z důvodů, proč byla testovací trať postavena. V loňském roce, kdy společnost MULTILIFT například spustila nový systém vážení, bylo jen pro tuto funkci provedeno zhruba 1300 testů. A protože Hiab pokračuje v investování do inovativních digitálních technologií (systémy HiVision, Hooklift Assistant atd.), počet potřebných testů se zvyšuje.

70 let MULTILIFTU

Nová zkušební dráha nese příjmení bratří Terho z Raisia, kteří před 70 lety vymysleli a sestrojili první demontovatelný nosič kontejnerů, který umožnil všestranné využití podvozku. Tato základní nosná myšlenka "jedno auto = mnoho úloh" je základem značky MULTILIFT dodnes.

………………

Společnost Hiab AB je celosvětově největší dodavatel silniční manipulační techniky s výrobními závody v deseti zemích světa, rozsáhlou celosvětovou prodejní a servisní sítí a vlastním vývojem. Společnost Hiab je součástí korporace Cargotec, zastřešující značky Hiab, Multilift, Moffet a další.


Sdílejte tento článek:  


Zpět