Návštěva instalačního centra HIAB FRAMEWORKS

22.1.2020

Náš hlavní dodavatel, společnost Hiab uspořádala v minulém týdnu pro své dealery exkurzi instalačního a kompetenčního centra HIAB FRAMEWORKS v holandském Meppelu, odkud putují k zákazníkům do celého světa patentované modulární systémy pro zařízení Hiab.

Dvoudenní návštěvy se zúčastnil i náš obchodní tým. Měli možnost nahlédnout do montážní haly, která funguje na principech štíhlé výroby, dozvědět se o výrobních postupech od A do Z a seznámit se konkrétním technickým řešením.

 

 

HIAB FRAMEWORKS = Modulární systém pro rychlejší montáž

HIAB FRAMEWORKS je předem vyrobený, plně šroubovatelný systém s řešením pomocného rámu a nutného příslušenství pro instalaci jeřábů Hiab, který plně odpovídá konkrétnímu podvozku. Tento patentovaný instalační balíček s CE certifikací je dodáván jako komplet a obsahuje: pomocný rám, montážní sadu, jeřáb včetně příslušenství (čerpadlo, nádrž, podpěry).

HIAB FRAMEWORKS = Snadná montáž bez nutnosti dalšího svařování

Celý systém je dodaný již jako hotový komplet připravený k instalaci pro konkrétní nákladní vozidlo a jeřáb. Proto minimalizuje konstrukční práce montážních firem a zkracuje dobu instalace o 50 až 75%. Systém je pak přišroubován pomocí přiložené montážní sady bez potřeby svařování nebo broušení.

V současné době je HIAB FRAMEWORKS dispozici pro několik modelů jeřábů HIAB a pro značky nákladních vozidel, jako jsou Volvo, Renault, Scania, DAF a dalších. Kromě využití pro určité typy jeřábů Hiab, lze toto řešení aplikovat pro montáž nosičů Multilift a pro montáž „2 v 1“, tedy jeřáb a nosič na jednom podvozku. Podobné řešení existuje i pro speciální T-jeřáby, kdy je dodáván komplet, tedy valník s namontovaným jeřábem včetně příslušenství.

 

Výhody řešení HIAB FRAMWORKS lze shrnout do několika bodů:

  • Větší tuhost rámu
  • Až o 40% větší stabilita
  • Menší rozpětí stabilizačních podpěr (při zachování stejného výkonu)
  • Doporučuje se vybavit jeřáb „cyklonovou“ olejovou nádrží umístěnou přímo na jeřábu (nezavzdušňuje se, představuje úsporu váhy a místa, protože je menší, je umístěná výše než čerpadlo)
  • Anti-slip nátěr pro lepší přilnavost
  • Snadná montáž celku bez nutnosti dalšího svařování

 

Více o řešení HIAB FRAMEWORKS:


 

Jak funguje cyklonová olejová nádrž:


Sdílejte tento článek:  


Zpět