V CONTSYSTEMU smýšlíme ekologicky – využíváme sluneční svit k výrobě elektrické energie. Investovali jsme do fotovoltaiky.

4.10.2021

V CONTSYSTEMU smýšlíme ekologicky – využíváme sluneční svit k výrobě elektrické energie. Investovali jsme do fotovoltaiky.

Využíváním elektřiny z nově pořízené fotovoltaiky šetříme životní prostředí. Elektřina ze slunce, kterou si v CONTSYSTEMU vyrobíme pomocí solárních panelů na vlastní střeše naší montážní haly je 100% čistá a více ekologická, protože se na její výrobu nemuselo vytěžit a spálit žádné fosilní palivo, nevznikly kvůli ní žádné emise ani jiný odpad, ani se část elektřiny neztratila při přenosu na dlouhou vzdálenost. Navíc lze fotovoltaické panely i baterie kompletně recyklovat, což také šetří životní prostředí.

Soběstačnost, šetrnost k životnímu prostředí a záloha při výpadku elektřiny byly hlavní faktory, které vedly k rozhodnutí pro tuto investici. Nový systém fotovoltaiky by nám měl ušetřit cca polovinu elektrické energie.

Vyrobená elektřina by měla pokrýt část naší provozní spotřeby a přebytky uložené v bateriích nám pomohou přečkat případné výpadky elektřiny. Nemusíme se tedy obávat vypnutí počítačové sítě.

Jsme rádi, že tímto můžeme přispět ke zlepšení životního prostředí.


Sdílejte tento článek:  


Zpět