Podporujeme mobilní hospicovou péči

11.10.2021

Společnost CONTSYSTEM opakovaně podporuje Mobilní hospic Ondrášek v Ostravě. Již druhým rokem věnovala Ondrášku finanční dar na podporu péče o nevyléčitelně nemocné, kteří si přejí zemřít doma.

Kromě našeho každodenního obchodu s hydraulickou technikou, jsme vyčlenili čas k zamyšlení se nad sociální odpovědností naší společnosti a rozhodli jsme se vybrat místní projekt či organizaci, kterou bychom chtěli finančně podpořit. Z několika zamýšlených projektů a organizací jsme zvolili místní Mobilní hospic Ondrášek, jehož hlavním posláním je darovat nevyléčitelně nemocným lidem možnost strávit poslední chvíle života DOMA.

Zemřít doma mezi svými blízkými, to je hlavní myšlenka domácích hospiců. Jejich pracovníci, kteří jsou k dispozici 24 hodin denně, jezdí pomáhat do rodin, kde někdo umírá. Přinášejí do domácností odbornou zdravotní péči, potřebné informace a „lidskou“. Pomáhají rodinám doprovázet jejich blízké až do úplného konce. Pomáhají nevyléčitelně nemocným odejít důstojně a bez bolesti.

„Jako obecně prospěšná společnost je hospic z hlediska financování odkázán na sponzorské dary a dotace a my jsme rádi, že můžeme spolu s dalšími, nejen místními, firmami a organizacemi přispět k nepřetržité činnosti Mobilního hospice Ondrášek“ říká jednatel společnosti CONTSYSTEM pan Miroslav Langer.

Více o fungování Mobilního hospice Ondrášek: https://www.mhondrasek.cz/cz.

 

Výroční zpráva_2020.pdf (1.16 MB)


Sdílejte tento článek:  


Zpět