CONTSYSTEM investoval do pořízení vlastního prezentačního vozidla Scania s nosičem kontejnerů MULTILIFT Ultima v té nejlepší výbavě

12.4.2022

Vozidlo se rozhodl český dealer společnosti Hiab, firma CONTSYSTEM s.r.o., pořídit a postavit z vlastních zdrojů. Nová Scania vybavená nosičem kontejnerů MULTILIFT Ultima bude sloužit pro posílení značky MULTILIFT, potažmo HIAB na českém trhu a prezentaci všech hi-tech funkcí tohoto nosiče dealerům nákladních podvozků v jejich showroomech, partnerům a zákazníkům na oborových výstavách a veletrzích. Později bude vozidlo určeno k prodeji.

MULTILIFT Ultima má špičkové funkce pro lepší kontrolu, bezpečnost a rychlost

26tunový podvozek Scania P 450 B6x4NB v bílé barvě vybavila společnost CONTSYSTEM nosičem kontejnerů MULTILIFT Ultima 21Z.61 s kapacitou 21 tun a přidaným balíčkem výkonu pro tuto novou řadu Ultima. Řada Ultima je nejnovějším modelem společnosti Hiab a je navržena s využitím špičkových inovací, které zajišťují lepší kontrolu, bezpečnost a produktivitu při jakémkoli nakládání.

Optimalizovaná výška Z

Nosič typu Z má optimalizovanou výšku nakládání, takže je možné pracovat v prostorech s omezenou výškou. Velkým uživatelským plusem je automatické výškové nastavení háku a automatické otevírání bezpečnostní západky háku. Hák se zastaví v přednastavené výšce a automaticky se otevře bezpečnostní západka.

Propracované konstrukční řešení a 5letá záruka na konstrukci

Celé zařízení je konstruováno tak, aby bylo sníženo opotřebení hlavních částí nosiče, zajištěna jejich ochrana a tím i potřebná délka využívání. Hlavní rám je opatřen zinkovým nátěrem, čímž je podpořena stálost laku, dále je použit vysokotlaký filtr, který zajišťuje čistotu oleje z čerpadla do nádrže a chrání systém před poškozením. Nosič je dále vybaven funkcí ochrany hlavních válců, která zabraňuje poškození pístnic a užitečnou funkcí snížení tření, kdy hlavní válce automaticky přizvednou střední rám a udržují stálou polohu kontejneru během horizontálního pohybu. Hydraulické zámky pak zajišťují dokonalou stabilitu kontejneru při přepravě.


 Funkce zvyšující rychlost procesu nakládky a vykládky

Každý řidič u tohoto nosiče uvítá dvě možnosti ovládání, a to Joystickem z kabiny vozidla nebo dálkovým ovladačem druhé generace se 14 programovatelnými tlačítky. Obsluha nosiče je všeobecně velmi rychlá, a navíc podpořená řadou automatických funkcí jako například automatickým sekvenčním řízení (kdy jeden pohyb Joysticku provede všechny pohybové kroky sekvence nakládky a vykládky), zvýšenou rychlostí, rychlým sklápěním, rychlým spouštěním, tlumením konce pohybu při dojezdu kontejneru, bezpečnou rychlostí dle naměřené hmotnosti nákladu. Všechny tyto funkce vedou k větší produktivitě, tj. uděláte více kontejnerů za směnu.

Video: Vysoká rychlost = více kontejnerů za den

Přehledná a bezpečná kontrola stavu nakládky a okolí

Ve výbavě nosiče nechybí pokročilý displej, který podává informace o vozidle, hlásí chybové kódy, umožňuje zaznamenat historii vážení, ukazuje stav zámků zamčeno/otevřeno a automaticky přepíná pohledy kamer na hákové rameno během celé operace nakládky/vykládky. Tři kamery jsou umístěné tak, aby měla obsluha celkový přehled o nakládce/vykládce. Samozřejmostí je orientační systém vážení s přesností 2% a CAN připojení k vozidlu.

Video: Kamerový systém pro dokonalý přehled o celém procesu nakládky/vykládky

Nakládání krátkých kontejnerů a detekce sklonu

Funkce poloautomatického nakládání krátkých kontejnerů je jedna z bezpečnostních funkcí, která při natahování krátkého kontejneru zamezí jeho propadnutí ze zadních rolen. Posouvání kontejneru se automaticky zastaví v přednastavené pozici. Inovativní funkce detekce sklonu pak zamezí převrácení vozidla, když úhel sklonu přesáhne varovný práh, řidič dostane varovný signál. 

Slon jako symbol Hiab

Velké poděkování patří ostravské firmě LM Polepy zodpovědné za polep vozidla dle Hiab design manuálu. Slon na kabině jako symbol značky Hiab je dominantním prvkem, který upoutá na první pohled.

Vzhůru do akce!

Vozidlo se brzké době představí ve speciálním časopise Transport a Logistika a chystá se na dvě jarní výstavy Spolku veřejně prospěšných služeb a Sdružení komunálních služeb. Poté se ukáže v jednotlivých showroomech u dealerů podvozků SCANIA. Koncem léta ho pak společnost CONTSYSTEM představí na oborové výstavě hasičské a komunální techniky v areálu firmy KOBIT. A to není vše!

Základní technické údaje MULTILIFT Ultima 21Z.61

 • Nosnost: 21 tun
 • Výška háku: 1570 mm
 • Tento typ nosiče je určen pro kontejnery s vnitřní délkou: 4,1 – 7,1 m
 • Úhel sklopení: 49°
 • Minimální pracovní výška: 3066 mm
 • Max. pracovní tlak: 30 MPa
 • Max. vzdálenost háku od osy rolen: 6100 mm
 • Výška instalace: 250 mm
 • Hmotnost nosiče: 2850 kg
 • Hydraulická nádrž: 155 l
 • Hydraulické čerpadlo: SAP-108

Sdílejte tento článek:  


Zpět