Zúčastnili jsme se servisního školení ve švédském školícím a testovacím středisku společnosti Hiab

4.10.2022

Náš hlavní dodavatel, společnost Hiab AB, uspořádal v minulém týdnu ve svém školicím a testovacím centru ve švédském Hudiksvallu pro servisní techniky dealerů z evropských zemí speciální školení na nový řídící systém SPACEevo jeřábů HIAB. Tento nový ovládací koncept jeřábů HIAB nové generace poskytne nejlepší produktivitu, bezpečnost a udržitelnost ve své třídě a přináší mnoho výhod jak pro operátory, tak pro majitele.

Týdenní školení v poslední zářijovém týdnu bylo určeno pro servisní techniky té nejvyšší, třetí úrovně s označením „Master“ dle školící stupnice Hiab. Za naši společnost CONTSYSTEM s.r.o., která je dealerem a autorizovaným servisním a montážním střediskem společnosti Hiab AB v České republice, se školení zúčastnil servisní technik Marian Barteczek.

Praktická i teoretická část týdenního školení byla zakončena testem a ti, kdo úspěšně prošli testem získali Hiab certifikaci. Součástí školení byla také recertifikace VSL, kterou musí mít každý zástupce a importér společnosti Hiab AB, který provádí nastavení stability nakládacích jeřábů Hiab.

Testem prošli a certifikaci získalo všech dvanáct zúčastněných servisních techniků z Ćeské republiky, Slovenka, Srbska, Slovinska, Itálie, Chorvatska a Rumunska. Série školení na nový řídící systém SPACEevo nyní pokračuje pro všechny země, ve kterých má společnost Hiab své zastoupení.

........................................................

SPACEevo – nový řídící systém nakládacích jeřábů HIAB 

Kromě jeřábu samotného chce společnost Hiab AB zákazníkům nabídnout nejlepší možná řešení pro maximalizaci jejich bezpečnosti, produktivity a udržitelnosti při provozování jeřábů HIAB. Kombinace nového systému SPACEevo, dálkového ovládání CombiDrive 4 včetně bezdrátové dálkové diagnostiky – tzv. systém HiControl přináší právě tuto komplexní maximalizaci výhod.

Více zdvihů za den s využitím nových funkcí pro lepší ovládání a bezpečnost

Operátoři budou produktivnější s intuitivním ovládáním jeřábu, které zvládne práci rychleji a lépe než předtím. Majitelé, provozovatelé vozových parků i operátoři mohou snadno získat pomoc na dálku a plánovat údržbu svých jeřábů, aby v průběhu času maximalizovali produktivitu. A bezpečnost je zajištěna několika novými funkcemi, jako je např. automatická detekce polohy operátora.

Plynulé pohyby jeřábu a systém pro prevenci nehod

Inteligentní funkce SPACEevo zvyšuje produktivitu měkkými, plynulými a rychlými pohyby jeřábu. Bezpečnost provozu jeřábu zvyšuje propojený senzorový systém SPACEevo spárovaný s novou chytrou technologií, které spolupracují při prevenci nehod. Udržitelnost je v centru pozornosti spolu s optimalizovanou spotřebou paliva a provozem bez výfukových plynů s ePTO, který umožňuje jeřábníkovi pracovat s vypnutým motorem.

Vzdálená diagnostika umožňuje lepší plánování servisů a nákupů dílů

SPACEevo se snadno instaluje a přizpůsobí se potřebám zákazníků. Tento přizpůsobitelný řídicí systém je založen na otevřené platformě, takže upgrady a nové funkce budou dostupné v průběhu času.

Shrnutí hlavních výhod řídícího systému SPACEevo:

Bezpečnost

  • Propojený senzorový systém zajišťuje nejmodernější úroveň bezpečnost
  • Plně v souladu s předpisy EN13849 a EN12999:2020
  • Podporuje několik konfigurací podpěrných nohou
  • Modulární nastavení systému

 

Produktivita

  • Více zdvihacích operací za den s optimalizovanými pohyby jeřábu
  • Optimalizovaná spotřeba paliva
  • Chytřejší provoz s nový dálkovým ovladačem CombiDrive 4

 

Udržitelnost

  • Optimalizovaná spotřeba paliva
  • Elektrohydraulický systém (ePTO) pro provoz bez výfukových plynů

 

CB-HICONTROL-EN-EU_220502_Original_97505.pdf (4.39 MB)

PB-HIAB-COMBIDRIVE4-EN-EU_220916_Original_97951.pdf (9.23 MB)


Sdílejte tento článek:  


Zpět