Hiab představuje nový 90tunometrový nakládací jeřáb HIAB iQ.958

8.9.2022

Společnost Hiab, součást Cargotec Oyj, uvedla na trh nový 90tunometrový nakládací jeřáb HIAB iQ.958 HiPro s novým pokročilým operačním systémem SPACEevo, který díky své konstrukci poskytuje vynikající poměr zdvihu a hmotnosti.

Tento 90tunometrový jeřáb HIAB iQ.958 HiPro je již druhý model nové produktové řady iQ těžkých jeřábů HIAB založené na novém řídícím systému SPACEevo v kombinaci s pokročilým dálkovým ovládáním CombiDrive4 a novým patentovaným 12úhelníkovým tvarem výložníků V12-Power a JIBem. Prvním modelem z této řady je nedávno uvedený 110tunometrový HIAB iQ.1188 HiPro.

Maximální přesnost i při velkých rychlostech

Je to extrémně lehký a kompaktní jeřáb, který lze instalovat na menší 4-nápravové nákladní vozy (32 tun GVW). Nižší hmotnost vozidla v nenaloženém stavu a následná úspora co do počtu nakládacích cyklů přispívá k nižší spotřebě paliva a snížení emisí CO2 při provozu.

Jeřáb využívá nový řídicí systém SPACEevo, který umožňuje přesné operace i při vysokých rychlostech. Nabízí také pokročilé bezpečnostní a produktivní funkce, jako je VSL+ (Variable Stability Logic PLUS), které mohou maximalizovat zvedací kapacitu výpočtem stability podle polohy stabilizačních nohou a skutečné celkové hmotnosti vozidla.

DLC-S (Dynamic Load Chart) umožňuje operátorovi rychleji nastavit jeřáb tím, že simuluje nosnost před roztažením podpěr, čímž se zabrání ztrátě času při hledání správné polohy podpěr pro dosažení maximálního zdvihu. Navíc se toto nastavení dá jednoduše provést z pohodlí kabiny nákladního automobilu.

Nový dálkový ovladač CombiDrive 4 s možností nastavení personalizace pro jednotlivé operátory

Standardní dálkový ovladač XS Drive lze nahradit novým, volitelným dálkovým ovladačem CombiDrive 4, který je vylepšen o nové provozní a bezpečnostní funkce, jako je Confirm View pro nalezení nejlepšího zorného pole, tři displeje s vysokým rozlišením a jasnými barvami a s personalizovaným nastavením ovládání pro každého operátora s použitím jednotlivých baterií, kde lze nastavení uložit do paměti funkce, aby každý řidič mohl nejlépe pracovat podle svých preferencí: například rychlosti jeřábu.

S uvedením nové generace dálkového ovládání CD4 jeřáb dále rozpozná, na které straně je operátor oproti jeřábu a umožní mu aktivovat stabilizátory zcela bezpečně a s úplným přehledem na jejich otevření.

Jeřáb HIAB iQ.958 HiPro nabízí jeden z nejlepších zdvihacích výkonů ve své třídě při použití osmi výsuvů v kombinaci s JIBem se šesti nástavci (JIB 155Q).

Výběr z několika možností:

  • Varianty s 8 nebo 9 hydraulickými nástavci v kombinaci s 6 nástavci JIBu
  • 10 hydraulických nástavců bez použití JIBu
  • JIB 155-Q (tvar profilu V12-Power, E6 s přídavným manuálním výsuvem)
  • Zvýšené prodloužení háku
  • 3,5t naviják

 

 

HIAB- iQ.958HIPRO Product brochure_EN.pdf (3.63 MB)


Sdílejte tento článek:  


Zpět