HIAB UVÁDÍ NA TRH VYLEPŠENÝ KAMEROVÝ SYSTÉM PRO NOSIČE MULTILIFT A NOVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM HIVISION 2.0 PRO JEŘÁBY LOGLIFT

4.11.2022

Společnost Hiab, součást Cargotec, oznamuje uvedení na trh kamerového systému HiVision verze 2.0 pro lesnické jeřáby LOGLIFT a vylepšeného systému HiVision pro nosiče kontejnerů MULTILIFT. Oba systémy slouží také k ovládání jeřábu/nosiče z kabiny nákladního vozu.

HiVision™ pro lesnické jeřáby využívá externí kamery k zobrazení okolí jeřábů, které operátor vidí pomocí brýlí pro virtuální realitu (VR) z pohodlí kabiny nákladního vozu. Poskytuje tak obsluze pohodlnější a bezpečnější pracovní prostředí. Nový HiVision 2.0 má navíc vylepšený kamerový systém kombinovaný s výkonným počítačem a brýlemi podporujícími vyšší snímkovou frekvenci, dále také lepší rozlišení a jas. Nový HiVision verze 2.0 snižuje u operátorů problémy se závratěmi nebo rozmazaným viděním, které jsou běžně spojovány s používáním technologie virtuálních brýlí. Systém HiVision ušetří na hmotnosti celého vozidla v porovnání s volbou ovládání z kabiny nebo ze sedadla.

HiVision pro hákové nosiče kontejnerů MULTILIFT nabízí vícenásobné pohledy ze tří kamer, informace o místě vykládky kontejnerů a dynamické couvací vedení pro bezpečnější, snadnější a pohodlnější ovládání hákového nosiče pomocí dotykového displeje uvnitř kabiny nákladního vozidla. V nové verzi HiVision společnost Hiab zlepšila kvalitu obrazu kamery, aby zákazníkům nabídla bezpečnější provoz a lepší orientaci v obtížných světelných podmínkách, jako je přímé sluneční světlo, tma, déšť a sníh. Software pro detekci překážek je další bezpečnostní funkcí, která minimalizuje riziko zranění osob nebo poškození zařízení. HiVision pro MULTILIFT je k dispozici pro nejpokročilejší řadu hákových nosičů – řadu MULTILIFT Ultima.

Výhody rozšířeného digitálního kamerového systému HiVision pro MULTILIFT se třemi digitálními kamerami:

  • 5x vyšší rozlišení a dvojnásobná snímková frekvence ve srovnání se současným systémem FlexVision a analogovými kamerami
  • Lepší tolerance za silných i slabých světelných podmínek
  • Automatická sekvence kamer
  • Nový 7” dotykový displej s novějším uživatelským rozhraním
  • Detekce překážek při couvání – v současné době funguje tento systém informativně
  • Dynamická linie řízení pomáhá řidiči nasměrovat kamion směrem ke kontejneru
  • Systémem HiVision 2.0 je možné dovybavit všechna stávající zařízení Ultima.

 

Podívejte se, jak funguje HiVision u nosičů MULTILIFT:

Podívejte se, jak funguje HiVision 2.0. u lesních jeřábů LOGLIFT:

.................

Hákové nosiče Ultima překračují očekávání v oblasti produktivity a spolehlivosti. HiVision pro MULTILIFT využívá moderní kamerovou technologii a rozšířenou realitu, aby byla obsluha hákového nakladače jednodušší, bezpečnější a rychlejší. Nejlepším řešením pro řidiče je HiVision kombinovaný s automatickou nakládací sekvencí.

Oba systémy HiVision - na lesních jeřábech LOGLIFT a nosičích kontejnerů MULTILIFT představila společnost Hiab AB na mezinárodním veletrhu dopravy a logistiky IAA v německém Hannoveru v září 2022. Ve fotogalerii jsou fotky právě z tohoto veletrhu, kterého se zástupci naší firmy zúčastnili.

 

 

 

 

 


Sdílejte tento článek:  


Zpět