Hiab uvedl na trh novou řadu jeřábů pro stavebnictví a železniční sektor. Jsou lehčí a silnější než jejich předchůdci.

24.1.2023

Společnost Hiab, součást skupiny Cargotec, uvedla na světové výstavě IAA TRANSPORTATION v říjnu 2022 v německém Hannoveru nové střední nakládací jeřáby určené zejména pro stavebnictví, jeřáby HIAB iX.158 HiDuo a HIAB iX.162 HiPro, které jsou lehčí a silnější než jejich předchůdci. A dále představil Hiab novou rozsáhlou řadu železničních nakládacích jeřábů s označením RAIL.

Hydraulický nakládací jeřáb HIAB iX.162 HiPro je, v závislosti na konfiguraci, až o 370 kg lehčí než jeho předchůdce HIAB X-HiPro 162, přičemž maximální nosnost byla zvýšena o více než 10 %. Tento jeřáb lze také objednat ve verzi s integrovaným ePTO umístěným na základně jeřábu. 

Hydraulický nakládací jeřáb HIAB iX.158 HIDUO je také lehčí a pevnější než jeho předchůdce HIAB X-HiPro 158 a tento nový jeřáb je perfektně vyváženou volbou pro stavební sektor.

 

Trubky a hadice v těle jeřábu 

Trubky a hadice obou jeřábů střední řady iX jsou integrovány do těla jeřábu, aby byly méně náchylné k externím vlivům a opotřebení během přepravy a používání, což maximalizuje dobu provozuschopnosti a produktivitu.

Nový řídící systém SPACEevo s řadou chytrých funkcí

Nová řada středních stavebních jeřábů HIAB iX je vybavena novým řídicím systémem SPACEevo, který nabízí chytré funkce s plynulými a rychlými pohyby jeřábu, aby jeřáb zvládl více zvedacích cyklů za den. Bezpečnost provozu jeřábu navíc zvyšuje nejmodernější bezpečnostní systém senzorů spárovaný s novou chytrou technologií, která zabezpečí předcházení nehodám. SpaceEvo podporuje mnoho nových konfigurací podpěrných nohou, doplňků a příslušenství a postupem času lze přidávat upgrady a nové funkce.

 

Nová řada jeřábu HIAB RAIL pro železniční sektor

Nová řada RAIL je navržena tak, aby vyhovovala složitým železničním předpisům a náročným požadavkům. Nové modely železničních nakládacích jeřábů zahrnují celou škálu od lehkých, středních až po těžké jeřáby a jsou určeny zákazníkům, kteří se zabývají železniční infrastrukturou, od servisní údržby až po operace spojené s vyprošťováním těžkých břemen. A opět, řídicí systém SPACEevo umožňuje řadě RAIL dosáhnout nejvyšší úrovně bezpečnosti při provozu na železnici a kolejích.

Nedílnou součástí vývoje jsou od samého počátku náročné železniční předpisy a normy. Železniční jeřáby mohou být v souladu s následujícími normami v závislosti na požadavcích zákazníka: EN15476, EN14033, EN 50128 a EN 13849. Možnosti, jako je uzemnění, přilehlé koleje a omezení výšky, jsou jen některé z dostupných funkcí přizpůsobení.

...........................................

Naše společnost CONTSYSTEM s.r.o. je obchodním zastoupením společnosti Hiab AB na českém trhu a autorizovaným střediskem pro servis a montáže hydraulické techniky značek HIAB, MULTILIFT, LOGLIFT, JONSERED  a MOFFETT.

Rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodné techniky: obchod@contsystem.cz.

 

Produktový katalog_BRICK & BLOCK APPLICATIONS_HIAB iX.162 HIPRO_EN.pdf (1.71 MB)

Základní technické údaje_HIAB iX.158 HIDUO_EN.pdf (0.84 MB)

Dálkový ovladač COMBIDRIVE 4_EN.pdf (9.24 MB)

Hiab HICONTROL_EN.pdf (4.39 MB)

Základní technické údaje_HIAB iX.162 HIPRO_EN.pdf (0.84 MB)

Compare - 4 Variants (Metric) - 20230209 114317.jfif (0.51 MB)


Sdílejte tento článek:  


Zpět