Představujeme novou řadu těžkých nakládacích jeřábů HIAB iQ

17.3.2023

Představujeme tři nové těžké nakládací jeřáby HIAB – novou řadu iQ, a to HIAB iQ.958 (90 tm), HIAB iQ.1188 (110 tm) a HIAB iQ.1388 (135 tm). Tyto tři nové nakládací jeřáby rozšiřují výběr zvedacích kapacit dostupných zákazníkům společnosti CONTSYSTEM, která je dealerem a servisním střediskem Hiab v ĆR.

Řada iQ představuje novou generaci nakládacích jeřábů HIAB založenou na novém řídicím systému SPACEevo v kombinaci s pokročilým dálkovým ovládáním CombiDrive 4. Nový operační systém SPACEevo zajišťuje, že jeřáby mají ve své třídě nejlepší výkon a bezpečnostní prvky. Nejzkušenější operátoři ocení přesné pohyby jeřábu i při vysoké rychlosti, zatímco ti méně zkušení velmi bezpečnou manipulaci a sníženou složitost manévrovacích operací.

Nový řídící systém SPACEevo

Řídicí systém SPACEevo nabízí také pokročilé bezpečnostní a produktivní funkce, jako je systém stability nákladu pro vertikální pohyby, který automaticky vyrovnává neúmyslné nadměrné pohyby páky při vertikálních operacích a stabilizační funkce VSL+, která optimalizuje zvedací kapacitu výpočtem stability podle polohy stabilizačních nohou a celkové hmotnosti vozidla. Jeřáby jsou vybaveny stabilizačním programem DLC-S, kdy pomocí dálkového ovládání mohou operátoři simulovat stabilizační kapacitu, kterou bude mít jeřáb v určité poloze a při roztažených podpěrách. Umožní to operátorům najít správnou polohu podpěr pro dosažení maximální kapacity.

SPACEevo je otevřená a modulární platforma, která zákazníkům umožňuje přidávat nebo vylepšovat jejich jeřáby o další funkce v průběhu času, jak budou k dispozici a udržovat jejich vybavení aktuální a vyvíjející se podle potřeb. Samozřejmostí je pak vestavěná konektivita HiConnect™.

Vylepšený ovladač CombiDrive4 s prodlouženou výdrží baterie

Jeřáby jsou ovládány novým, vylepšeným dálkovým ovladačem CombiDrive 4 s prodlouženou výdrží baterie, který poskytuje více informací na větších barevných displejích s vysokým rozlišením. CombiDrive 4 umožňuje personalizované nastavení ovládání pro každého operátora s použitím jednotlivých baterií, kde lze nastavení pro jednotlivé operátory uložit do paměti, aby každý operátor mohl nejlépe pracovat podle svých preferencí.

Nová bezpečnostní funkce v ovladači CombiDrive 4

Aby bylo možné vytáhnout nebo zasunout podpěry jeřábu, musí systém zajistit, aby měla obsluha jasný výhled na oblast manipulace s břemenem. Když systém obdrží toto potvrzení, umožní aktivovat podpěry pro tuto stranu. Tato nová bezpečnostní funkce v ovladači CombiDrive 4 zobrazuje na displeji šedou oblast (1), kde se nachází operátor s ovladačem a povolené pohyby a umožní vysunutí podpěr pouze na straně, kde se nachází operátor s ovladačem (2), nikoli na opačné straně (3).

 

Nová těžká řada HIAB iQ:

HIAB iQ.958

Nový 90tunometrový nakládací jeřáb HIAB iQ.958 nabízí jeden z nejlepších zdvihacích výkonů ve své třídě při použití osmi výsuvů v kombinaci s JIBem se šesti nástavci (JIB 155Q). Tím se maximalizuje dostupný výkon JIBu pro zajištění vynikající schopnosti zatížení. Poměru výkonu k hmotnosti je dosaženo pomocí nového patentovaného profilu V12-Power a JIBu.

 

HIAB iQ.1188

Nový 110tunometrový nakládací jeřáb HIAB iQ.1188 je jeřáb s velkým dosahem a velkou nosností, ale přesto lehký a kompaktní. Poskytuje výkon 110tm nakládacího jeřábu, ale velikostí se podobá modelu řady 90tm. Poměru výkonu k hmotnosti je dosaženo pomocí nového patentovaného profilu V12-Power a JIBu.

HIAB iQ.1388

Nakládací jeřáb HIAB iQ.1388  je 135tunmetrový (tm) supertěžký jeřáb, který kombinuje zkušenosti společnosti Hiab v oblasti stavebního inženýrství. Má 10hranný profil a JIB, který poskytuje zvýšenou pevnost pro vertikální výkon a zlepšenou celkovou přesnost.

 


Sdílejte tento článek:  


Zpět