MULTILIFT Ultima ZERO – hákový nosič kontejnerů vyroben z oceli bez fosilních materiálů

23.10.2023

MULTILIFT Ultima ZERO – hákový nosič kontejnerů vyroben z oceli bez fosilních materiálů!

Výrobce Hiab se zavázal snižovat dopady na životní prostředí a nastavit nový standard pro ekologické řešení v oblasti manipulace s nákladem. Výsledkem je MULTILIFT Ultima ZERO.

Během výrobního procesu minimalizuje uhlíkovou stopu tím, že 25 % ocelové konstrukce v nosičích kontejnerů MULTILIFT Ultima ZERO nahradil ocelí bez emisí oxidu uhličitého, přičemž kvalita oceli zůstává stejná, avšak bez negativního dopadu na životní prostředí.

Bezfosilní ocel poskytla společnost SSAB za použití technologie HYBRIT. Proces zahrnuje nahrazení koksového uhlí tradičně používaného při výrobě oceli na bázi železné rudy elektřinou a vodíkem bez fosilních paliv. Výsledkem je ocel vyráběná prakticky bez emisí oxidu uhličitého.

 

MULTILIFT ZERO - pro ty, co se zavázali snižovat svou uhlíkovou stopu !

  • MUTLILFIT Ultima Zero je ideální volbou pro zákazníky, kteří měří svou uhlíkovou stopu nejen prostřednictvím svých operací, ale také prostřednictvím celého svého hodnotového řetězce. To znamená, že při výpočtu dopadu na svou uhlíkovou stopu berou v úvahu nejen to, co produkt při provozu vypouští, ale také emise generované při výrobě tohoto produktu. 
  • MULTILIFT Ultima ZERO tak představuje nové řešení šetrné k životnímu prostředí, které je ideální volbou pro zákazníky, kteří se zavázali snížit svou uhlíkovou stopu.
  • MULTILIFT Ultima ZERO má stejné vlastnosti jako současná řada Ultima s přidanou výhodou snížených emisí CO2 při výrobě oceli.
  • MULTILIFT Ultima ZERO je v této první fázi dostupná pro modely MULTILIFT ULTIMA 20ZL, 22SL, 24SL, 24ZL, 26SL, 26S a 30S.
  • V kombinaci s balíčkem výkonnostních funkcí představuje ještě větší efektivitu a přínos pro životní prostředí.

Více na webu výrobce Hiab: https://www.hiab.com/en/media/hiab-stories/the-worlds-first-hooklift-made-using-fossil-free-steel.

 


Sdílejte tento článek:  


Zpět