MENU
SERVIS: 732 481 295
CZ | EN

Novinky

O nás

Jsme dodavatelé silniční manipulační techniky a autorizované středisko pro provádění montáží a kompletního servisu hydraulické manipulační techniky značky Hiab a Steelbro, včetně dodávky originálních náhradních dílů. Našim zákazníkům navrhujeme optimální a spolehlivá technická řešení námi dodávané manipulační techniky, které také kompletně realizujeme. Velký důraz klademe na technickou přípravu zakázek a poprodejní servis prováděný našimi servisními techniky vyškolenými přímo o výrobce.

Více než 10 let zkušeností

Od roku 2007, kdy firma CONTSYSTEM s.r.o. vznikla, zastupujeme na českém trhu přední světové dodavatele: švédského výrobce HIAB AB a novozélandskou společnost STEELBRO NZ. Sídlo společnosti je v Praze, kde také působí obchodní zastoupení pro region Praha a střední Ćechy. Hlavní servisní a montážní středisko a obchodně-technická centrála firmy se nachází v Ostravě. V ostatních regionech České republiky jsou servisní činnosti zajišťovány našimi smluvními servisními partnery.

Portfolio

Sázíme na bezpečné a spolehlivé stroje světových značek:

   • hydraulické nakládací jeřáby HIAB
   • nosiče kontejnerů MULTILIFT
   • závěsné vysokozdvižné vozíky MOFFETT
   • překladače ISO kontejnerů STEELBRO


Pro koho

Našimi zákazníky jsou drobní podnikatelé, velké přepravní firmy, provozovatelé vozových parků, stavební firmy, společnosti zabývající se zpracováním a svozem odpadu, dřevařské podniky, obecní úřady či státní instituce. Specifických návrhů řešení manipulační techniky úspěšně využíváme v dodávkách pro armádní sektor, Policii ČR a Hasičský záchranný sbor ČR.


Montáž

Provádíme montáž hydraulické manipulační techniky na stávající podvozek nebo realizujeme kompletní dodávku automobilu včetně vybrané manipulační techniky a příslušenství. Zajistíme veškeré související úpravy na podvozku (montáž držáku rezervy, skříně na výbavu a dalšího příslušenství dle přání zákazníka), provedeme instalaci zařízení a nastavení řídicího systému. Po provedené montáži vystavíme Technické osvědčení samostatného technického celku, provedeme zkoušku zařízení po montáži včetně vystavení protokolu, dodáme CE certifikát na dané zařízení. Veškeré zařízení instaluje tým našich servisních techniků vyškolených přímo u výrobce. Velký důraz klademe na technickou přípravu každé zakázky ve spolupráci se zákazníkem a výrobcem podvozku.


Servis a technické poradenství

Provádíme pravidelný záruční i pozáruční servis, pravidelné inspekce, revize a revizní zkoušky dle platné legislativy, případně provedeme zvláštní posouzení s kontrolou svárů po 10 letech provozu (týká se nakládacích jeřábů dle normy ČSN ISO 9927-1). Používáme pouze originální náhradní díly od výrobce HIAB a STEELBRO.

\

Servisní síť

Hlavní servisní a montážní středisko firmy CONTSYSTEM se nachází v Ostravě. V případě větších vzdáleností doporučíme některého z našich smluvních servisních partnerů. K dodávce automaticky poskytujeme školení potřebného počtu obsluhujícího personálu a zajistíme následná doškolení.

Navrhujeme našim zákazníkům nová a spolehlivá řešení manipulace s nákladem, která splní ty nejnáročnější požadavky na provoz.


ISO certifikátyOprávnění / zastoupení

Hasiči

Dodávka vyprošťovacího vozidla s hydraulickým nakládacím jeřábem HIAB X-HiPro 418 EP-5 a vyprošťovací nástavbou OMARS 110T byla uskutečněna v roce 2018.


Příklady dalších realizací:

 • Dodávka požárního automobilového nosiče kontejnerů MULTILIFT XR14S.51 hmotnostní kategorie „S“ s hydraulickým nakládacím jeřábem HIAB X-HiDuo 188 E-6 na podvozku T815/7 8x8 pro jízdu i mimo zpevněné komunikace. Realizace byla uskutečněna v roce 2018.
 • Dodávka čtyř vozidel určených k záchranným operacím vybavených nosiči kontejnerů MULTILIFT MSH 165 a dvou vozidel vybavených hydraulickými nakládací jeřáby HIAB XS-HiDuo 122 na podvozcích T815/7 8x8. Realizace byla uskutečněna v roce 2015.

Armáda

Dodávka armádního vozidla s bočním překladačem STEELBRO SB 362 na podvozku T815/7 8x8 pro Armádu České republiky byla uskutečněna v roce 2017.

Kromě dodávek bočních překladačů STEELBRO realizujeme dodávky vozidel vybavených zařízením HIAB pro vojenskou techniku:

 • Hydraulické nakládací jeřáby Hiab 088, 099 a 111 ATD s kapacitou zdvihu od 75 kNm do 98 kNm
 • Hydraulické nakládací jeřáby Hiab 133 a 144 ATD s kapacitou 128 kNm až 149 kNm
 • Hydraulické nakládací jeřáby Hiab 2222 ATF s kapacitou až 205 kNm
 • Nosiče kontejnerů Hiab Multilift MSH 165SCA

Policie

Dodávka vozidla pro přepravu nebezpečného materiálu vybaveného hydraulickým jeřábem HIAB X-HiDuo 211 E-4 a nosičem kontejnerů MULTILIFT XR 14S.51 na plně pohonném podvozku T815/7 8x8 byla uskutečněna v roce 2015.

Nabídka

Zařízení pro manipulaci s nákladem

Sortiment společnosti Hiab zahrnuje nosiče kontejnerů MULTILIFT, hydraulické nakládací jeřáby HIAB, závěsné vysokozdvižné vozíky MOFFETT a představuje tak komplexní nabídku silniční manipulační techniky.

Každé zařízení je konfigurováno „na míru“ konkrétním potřebám konečného uživatele a požadavkům na provoz.


Produktové katalogy ke stažení:Nosiče kontejnerů MULTILIFT

Kontejnerový systém MULTILIFT umožňuje variabilní využití podvozku. Jedno vozidlo tak může provádět řadu různých úkolů tím, že bude využívat kontejnery různých typů a velikostí.

Nosiče kontejnerů tak nacházejí uplatnění ve všech průmyslových odvětvích, od odpadového hospodářství, stavebnictví až po přepravu různorodého materiálu, zboží a surovin.

V našem sortimentu jsou hákové nosiče kontejnerů MULTILIFT s nosností od 1 do 30 tun a ramenové nosiče kontejnerů MULTILIFT Futura s nosností 8,12 a 18 tun s mnoha způsoby ovládání a řadou chytrých funkcí zvyšujících rychlost, komfort vykládky a bezpečnost obsluhy a okolí.
Základní řady hákových nosičů kontejnerů MULTILIFT:

MULTILIFT
LEHKÁ ŘADA
MULTILIFT
STŘEDNÍ ŘADA
MULTILIFT
OPTIMA
MULTILIFT ULTIMA
TĚŽKÁ ŘADA
Nosnost 2-7 tun

Vhodné pro kontejnery délky 3 - 5 m

Posuvný hákový mechanismus S
Nosnost 8-10 tun

Vhodné pro kontejnery délky 3 - 6 m

Posuvný hákový mechanismus S a zalamovací hákový mechanismus T
Nosnost 20 tun

Posuvný hákový mechanismus S

Ovladací systém Basic

Nízká hmotnost, nízká montážní výška a vysoká rychlost
Nosnost 14-30 tun

Vhodné pro kontejnery délky 3,5 - 7,3 m

Posuvný hákový mechanismus S, posuvný a zalamovací mechanismus Z, varianta s nízkou zástavbovou výškou

Základní řady ramenových nosičů kontejnerů MULTILIFT FUTURA:

FUTURA 8FUTURA 12FUTURA 18
Typ vozidla2 náprava2 náprava3 náprava
Celková hmotnost vozidla (t)12 (15)1826
Nosnost (t)81218
Délka nosiče včetně olejové nádrže (mm)3800 | 41003800 | 4100 | 44004500 | 4800 | 5100
Čistá hmotnost nosiče (kg)190026003300
Maximální pracovní tlak (MPa)303030
Doporučený průtok oleje (L/min)5580100Hydraulické jeřáby

Hydraulické nakládací jeřáby HIAB dodávají flexibilitu a všestrannost vozidlu a podnikání. Existuje mnoho typů jeřábů Hiab různých výkonností (od 1 do 92 tm), s různými typy ovládacích systémů (Duo, HiDuo, HiPro) a všechny nabízejí mnoho příležitostí k přizpůsobení.

V našem sortimentu jsou všestranné jeřáby určené k montáži na téměř všechny typy podvozků, lehké jeřáby určené k montáži na podvozky do 3,5 tuny a jeřáby pro speciální využití určené zejména k manipulaci s podzemními kontejnery.

Každý jeřáb je konfigurován „na míru“ konkrétním potřebám konečného uživatele a požadavkům na provoz.

Skutečný výkon, kapacita zdvihu a hydraulický dosah závisí na konfiguraci konkrétního jeřábu, kterou doporučíme dle specifických požadavků koncového uživatele.
Základní řady hydraulických nakládacích jeřábů HIAB:

HIAB LEHKÁ ŘADAHIAB STŘEDNÍ ŘADAHIAB TĚŽKÁ ŘADA
Výkon do 12tmVýkon do 12-30 tmVýkon nad 30 tm
Jeřáby s pevným ramenem (série T), jeřáby s menším kloubovým ramenem (série X)Jeřáby s kloubovým ramenem (série X), speciální jeřáby (např. série S)Jeřáby s kloubovým ramenem (série X)
Ovládací systém Duo, HiDuoOvládací systém Duo, HiDuo, HiProOvládací systém HiPro
Vysokozdvižné vozíky

Závěsné vysokozdvižné vozíky MOFFETT nabízí rychlé, bezpečné a komfortní dodání materiálu a zboží „do domu / do haly“ odběratele, včetně samotného vyložení nákladu na určené místo.

Jedinečná konstrukce vozíku MOFFETT umožňuje jeho upevnění a převážení na zadní straně kamionu nebo přívěsu, což řidiči poskytuje vlastní a nezávislý systém nakládky a vykládky. V místě určení lze vozík připravit k činnosti (sejmout z kamionu a opět upevnit na kamion) za méně než jednu minutu.

Na rozdíl od běžných průmyslových vysokozdvižných vozíků lze závěsné vysokozdvižné vozíky používat i na místech s problematickou přístupností a průchodností terénem, například na staveništích.

Nabídka závěsných vysokozdvižných vozíků umožňuje manipulovat s nákladem o hmotnosti 1,5 až 3,5 tuny.


Modelové řady závěsných vysokozdvižných vozíků MOFFETT:


Využití pro dodávky ve městech:

Využití pro dodávky stavebního materiálu:

Využití pro dodávky průmyslového plynu/LPG:
Nabídka

Překladače kontejnerů

Překladače kontejnerů Steelbro mohou manipulovat s ISO kontejnery různých velikostí. Standardně se mohou použít k manipulaci s ISO kontejnery o délkách 20', 30' a 40'. Konstrukce zařízení umožňuje manipulovat s kontejnery až do váhy 40tun, překládat kontejnery mezi silničními  a železničními vozidly, stohovat kontejnery do výšky jednoho patra. Zařízení lze montovat buď na samostatné vozidla (manipulace s kontejnerem do 20') nebo na návěsy (manipulace s kontejnerem až do 40', případně 45').

Funkce zařízení Steelbro na silnici

S překladačem Steelbro jsou manipulace s kontejnery mnohem jednodušší. Silniční přeprava kontejnerů včetně jejich naložení a vyloženi je zcela nezávislá na těžkých zvedacích zařízeních. S tímto zařízením můžeme manipulovat s plně naloženými kontejnery, aniž bychom byli závislí na dostupnosti statických nebo mobilních jeřábů. Eliminací tohoto faktu získáme vyšší obrat odvezených kontejnerů v jednom cyklu, čímž zvýšíme celkovou efektivitu služby se snížením personálních nákladů.Funkce zařízení Steelbro na železnici

Překládací zařízení Steelbro představuje ideální řešení při nakládání a vykládání kontejnerů z železničních vozů, protože nepotřebuje žádnou drahou infrastrukturu, jen prostor pro naloženi a vyloženi kontejneru. Zboží nebo produkty mohou být nakládány do kontejneru vysokozdvižným vozíkem z úrovně země, bez potřeby budování ramp nebo dalších zařízení. Tato technologie nakládky odbourává dvojitou manipulaci s kontejnerem a zkracuje technologické časy nakládky. Dále překladač Steelbro může být využit jako zařízení pro vykládku kontejnerů z železničních vozů a následně pro nakládku na jiné silniční prostředky. Překladač Steelbro představuje jednoduché a zároveň flexibilní řešení vykládky kontejnerů, nezávisle na velikosti přepravní operace.Funkce zařízení Steelbro v armádě

Schopnost překladače samo-naložení a vyloženi kontejneru eliminuje potřebu vysokozdvižných vozíků a dalšího těžkého vybaveni, jejichž schopnosti konči v těžkém terénu, jenž následně vede k problémům v zásobování. Při použití překladače Steelbro jsou tyto problémy eliminovány. Překladač Steelbro lze využít jak při nakládce munice pro pohybující se dělostřelectvo během mírových cvičení, tak i v období válečných konfliktů. Jeho mnohostrannost je velmi důležitá při manipulacích na železnici, při dodávkách zbraní nebo materiálů pro vojenské nemocnice.

Překladač Steelbro je schopen zásobovat a podporovat materiálem vojenské jednotky rychle a bezpečně, při využití kontejnerů o velikostech 20 - 40stop a kapacitě až 36tun.

V měnicích se podmínkách bitevního pole představuje překladač Steelbro rychlé a flexibilní řešení pro rozmisťování zásob munice, pohonných hmot, zdravotnického materiálů a potravin do strategických oblastí.

Nabídka

Armádní sektor

V měnicích se podmínkách bitevního pole představují nabízené překladače a hydraulické jeřáby doplněné závěsnými vysokozdvižnými vozíky rychlé a flexibilní řešení pro rozmisťování zásob munice, pohonných hmot, zdravotnického materiálů a potravin do strategických oblastí operujících jednotek. Schopnosti nabízených zařízení eliminují potřebu vysokozdvižných vozíků a dalšího těžkého vybavení, jejichž schopnosti konči v těžkém terénu, jenž následně vede k problémům v zásobování. Při jejich aktivním nasazení jsou tyto problémy eliminovány. Zařízení lze využít jak při nakládce munice pro pohybující se jednotky během mírových cvičeních, tak i v období válečných  konfliktů. Jejich mnohostrannost je velmi důležitá při  manipulacích s kontejnery, při dodávkách zbraní pro bojující jednotky nebo materiálu pro vojenské nemocnice.Hydraulický nakládací jeřáb Hiab

Na základě požadavků armádního sektoru byl speciálně vyvinut nízko-nástavbový hydraulický jeřáb, splňující náročné provozní podmínky. Vzhledem k jeho jedinečné konstrukci, lze i po namontování tohoto typu jeřábu na silniční vozidla, přepravovat tuto techniku ve vojenských přepravních letadlech. Maximální výložníková hmotnost jeřábů představuje až 35 tunometrů, s možností jejich doplnění elektronickým navijákem.
Nosič kontejnerů Multilift

Technické data nosiče kontejnerů Multilift MSH-165-SCA

 • možnost nakládky, vykládky, a přepravy kontejnerů řady ISO 668 – ISO1C, ISO1CC
 • kontejnery dle DIN30722, kontejnery dle NATO standard 20413
 • držák za kabinou pro uložení H rámu při přepravě jiných kontejnerů
 • sklopný hák nástavby včetně uložení sklopného H rámu
 • možnost železniční a letecké přepravy
Překladač kontejnerů Steelbro

Design SB362 umožňuje jednoduché naskládání dvou ISO kontejnerů na sebe, překládku z vozidla na vozidlo, případně překládku z vozidla na železniční vůz.

Maximální kapacita zdvihu: 36 tun (79,400ibs)

Kontejnery: 20´

Použití: Prázdné a ložené kontejnery

Model SB362 je víceúčelový nízko-nákladový jeřáb se zvedací kapacitou 36 tun/m. Maximální dosah je 4m. Hydraulické a elektrické systémy jsou napájeny přes agregáty vozidla. Standardem je mezinárodně schválený dálkový ovladač s přiměřeně dlouhým kabelem. Na přání lze zařízení vybavit dálkovým ovladačem rádiově řízeným.

Nabídka

Servis a poradenství

Jsme autorizovaným střediskem pro provádění montáží, záručních a pozáručních oprav a kompletních servisních služeb hydraulické manipulační techniky značky Hiab a Steelbro, včetně dodávky originálních náhradních dílů. Naše hlavní servisní a montážní středisko se nachází v Ostravě. V ostatních regionech České republiky jsou servisní činnosti zajišťovány našimi smluvními servisními partnery.Montáž

Provádíme montáž hydraulické manipulační techniky na stávající podvozek nebo realizujeme kompletní dodávku automobilu včetně vybrané manipulační techniky a příslušenství. Zajistíme veškeré související úpravy na podvozku (montáž držáku rezervy, skříně na výbavu a dalšího příslušenství dle přání zákazníka), provedeme instalaci zařízení a nastavení řídicího systému. Po provedené montáži vystavíme Technické osvědčení samostatného technického celku, provedeme zkoušku zařízení po montáži včetně vystavení protokolu, dodáme CE certifikát na dané zařízení. Veškeré zařízení instaluje tým našich servisních techniků vyškolených přímo u výrobce.


Servisní činnosti

Pravidelný servis je zárukou bezproblémového užívání zařízení po celou dobu životního cyklu.  Provádíme pravidelný záruční i pozáruční servis, pravidelné inspekce, revize a revizní zkoušky dle platné legislativy, případně provedeme zvláštní posouzení s kontrolou svárů po 10 letech provozu (týká se nakládacích jeřábů dle normy ČSN ISO 9927-1). Používáme pouze originální náhradní díly od výrobce HIAB. Účast servisu je do 24 hodin od prokazatelného nahlášení poruchy.
Školení a poradenství

V rámci dodávky našich výrobků automaticky poskytujeme školení potřebného počtu obsluhujícího personálu. V případě změn, případně navýšení počtu obsluhujících zaměstnanců, jsme připraveni provést další školení. Nabízíme možnost vyškolení dílenských specialistů na dodané zařízení, případně vyškolení vazače a jeřábníka s vystavení příslušného průkazu.


Záruční doba

Všechny námi dodávané výrobky plně vyhovují platné legislativě a poskytujeme na ně standardní záruku. S vědomím vysoké kvality je výrobce Hiab schopen na některé vybrané značky poskytnout nad základní dobu prodlouženou záruku až o další 3 roky.SERVIS - CONTSYSTEM: 732 481 295, servis@contsystem.cz

OSTATNÍ SERVISNÍ STŘEDISKA