Nová multifunkční SCANIA s jeřábem HIAB pro Technické služby Olomouc

9.10.2020

Představujeme Vám hydraulický nakládací jeřáb Hiab X-HiPro 142 E- 3 s funkcí CTC, který jsme dodali Technickým službám města Olomouce na vozidle SCANIA G 320 6x2 vybavené nástavbou TERBERG ROS ROCA OL17W HTC. Contsystem realizoval dodávku a vlastní montáž hydraulického nakládacího jeřábu Hiab na vozidlo včetně připojení, oživení a nastavení, včetně nezbytného testu stability. Dodávku vozidla s nástavbou Terberg realizovala společnost HANES.

Snadnější manipulace s velko-objemovými kontejnery pomocí jeřábu HIAB

Vozidlo SCANIA G 320 6x2 s nástavbou TERBERG ROS ROCA OL17W HTC je speciální vozidlo určené pro efektivní svoz velko-objemových kontejnerů (zvonů), podzemních a polo-podzemních kontejnerů o objemu 1,5 až 5 m3, včetně standardních odpadových nádob o objemu 110 – 1100.  Pro manipulaci s velko-objemovými kontejnery je vozidlo osazeno hydraulickým jeřábem HIAB X-HIPRO 142 E3 se třemi hydraulickými výsuvy a unikátní funkcí CTC, která zjednodušuje obsluze práci se špičkou jeřábu ve svislém/vodorovném směru, protože místo několika pohybů jeřábu řídí obsluha pohyb jeřábu po dokonale svislé/vodorovné ose jen jedním tlačítkem (elektronika sama vypočte ideální dráhu).

Nástavba TERBERG ROS ROCA OL 17W HTC je vybavena velkokapacitní nakládací vanou o objemu 3,5 m3 s úpravou pro horní nakládání velko-objemových kontejnerů a univerzálním vyklápěčem odpadových nádob v zadní části nástavby. Vozidlo je jako celek koncipováno pro svoz ve městské zástavbě na standardním rozvoru podvozku 3 950 mm, který v kombinaci s nástavbou o objemu 17 m3 nepřesahuje celkovou délku 10 m a umožňuje legislativní doložnost vozidla cca 8,5 t.

Automatizace procesu nakládky díky vyspělé elektronice

Nástavba, hydraulický jeřáb a podvozek díky vyspělému komunikačnímu protokolu značně automatizuje, zjednodušuje a urychluje proces nakládání velko-objemových kontejnerů díky funkcím automatické detekce hydraulického jeřábu v prostoru nakládání, který automaticky uvede lis do základní polohy při výsypu odpadu a následně samočinně spustí trvalý lisovací cyklus pro rychlé zpracování zaplněné nakládací vany. Konstrukce a nastavení vozidla dále umožňuje bezpečné popojíždění s ramenem jeřábu v pohotovostní poloze nad nástavbou a patkování jeřábu v obrysu vozidla bez nutnosti použití bočního výsuvu opěr. K celkové stabilitě vozidla při práci a možnosti úpravy světlé a průjezdné výšky vozidla pak výrazně pomáhá pneumatické odpružení všech náprav podvozku SCANIA s možností zobrazení zatížení jednotlivých náprav i celkové hmotnosti vozidla na palubním počítači.

 

Základní technická specifikace jeřábu Hiab X-HiPro 142 E- 3:

..............................................

Užitečné bezpečnostní funkce jeřábů HIAB jsou navrženy tak, aby se hladce a automaticky aktivovaly bez nutnosti zásahu obsluhy a zajistily efektivní splnění úkolu. Novátorské bezpečnostní standardy jsou vestavěny do každého jeřábu HIAB.

Podívejte se, jak využívá unikátní funkci CTC (Crane Tip Control) na jeřábu Hiab například společnost OZO Ostrava:


Sdílejte tento článek:  


Zpět