Nová vozidla vybavená technikou HIAB a MULTILIFT pro Hasičské záchranné sbory

19.7.2021

Společnost CONTSYSTEM dodala Hasičskému záchrannému sboru Kraje Vysočina nové jeřáby HIAB na podvozcích TATRA Phoenix a Záchrannému útvaru HZS ČR se sídlem v Hlučíně nové nosiče kontejnerů MULTILIFT rovněž na podvozcích TATRA. Nová vozidla budou sloužit k různorodým záchranným operacím a pro přepravu materiálu. Na realizaci projektu se podílely dále firmy THT Polička, s.r.o. a KOBIT - THZ CZ s.r.o. 

Foto CONTSYSTEM s.r.o.: Na fotografii jsou nově dodané jeřáby HIAB a nosič kontejnerů MULTILIFT ULTIMA 21 S 59 COMMANDER 

Co se týče kraje Vysočina, jde o vůbec první dodávku techniky HIAB do tohoto kraje, avšak již několikátou dodávku techniky HIAB či MULTILIFT pro Hasičský záchranný sbor, ať už v Moravskoslezském kraji či dalších krajích v rámci České republiky. 

Před dvěma lety dodávala společnost CONTSYSTEM například jeřáb HIAB X-HIPRO 418 s nástavbou OMARS pro vyprošťování a odtah vozidel na podvozku TATRA pro Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a v uplynulých letech dodávala společnost CONTSYSTEM různá zařízení HIAB a MULTILIFT pro Hasičský záchranný sbor i pro další kraje v rámci České republiky. 

Foto CONTSYSTEM s.r.o.: jeřáb HIAB X-HIPRO 418 na podvozku TATRA 815 - přestavba z 6x6 na 8x8, 2021.

Hydraulické jeřáby HIAB X-HIDUO 138 B-3 pro HZS Kraje Vysočina 

Jeřáby jsou vybaveny proporcionálním dálkovým ovládáním, mají dosah 10,3 m a kapacitu zdvihu 11 tm. Dále jsou vybaveny mnoha funkcemi zvyšujícími bezpečnost obsluhy a okolí (např. automatické sbalení a rozbalení ramen jeřábu, detekce kolize jeřábu s kabinou, systém stability řízení jeřábu, který rozpoznává směr manévrování s rameny a automaticky řídí omezovač zdvihového momentu) a další. Podpěrné nohy jsou horizontálně i vertikálně hydraulicky výsuvné. 


Foto CONTSYSTEM s.r.o.: Na fotografii jsou jeřáby HIAB dodané pro HZS Kraje Vysočina

Hákové nosiče kontejnerů MULTILIFT ULTIMA 21 S 59 COMMANDER a MULTILIFT ULTIMA 14 S 51 pro Záchranný útvar HZS ČR v Hlučíně 

Oba nosiče kontejnerů o nosnostech 14 a 21 tun jsou vybaveny propracovaným systémem kamer a displejů pro sledování stavu, zobrazení polohy nosiče a hydraulických zámků a sledování varovných signálů. Dále jsou vybaveny rádiovým dálkovým ovládáním i joystickem v kabině s 10m kabelem. Kromě mnoha bezpečnostních funkcí, jsou oba nosiče vybaveny automatickým sekvenčním ovládáním, kdy se nakládání nebo skládání kontejneru odehraje jedním ovládacím pohybem. 

Foto CONTSYSTEM s.r.o.: Na fotografii jsou nosiče kontejnerů pro Záchranný útvar HZS ČR Hlučín

Nosič kontejnerů MULTILIFT ULTIMA 21 S 59 COMMANDER slouží pro manipulaci s kontejnery Abroll a rovněž tak s kontejnery ISO. Jeho konstrukce obsahuje takzvaný H-rám s úložnou jednotkou, která slouží k odložení a přepravu H-rámu, pokud se tento zrovna nevyužívá. Tento systém hákového nosiče kontejnerů uzpůsobeného přepravu kontejnerů ABROLL i ISO je zcela první kus tohoto typu postavený v České republice. 

Podívejte se, jak funguje MULTILIFT COMMANDER:

Podívejte se, jak funguje jednotka CHU pro ISO kontejnery:

 .....................................

SRDEČNĚ VÁŠ TÍMTO ZVEME NA NÁŠ STÁNEK CONTSYSTEM NA JIČÍNSKÉM VELETRHU 2021 (http://jicinskyveletrh.cz/) ve dnech 24.-26.8.2021, kde bude k vidění jedno z vozidel vybavených jeřábem HIAB. Rovněž bude možno shlédnout vozidlo vybavené nosičem MULTILIFT ULTIMA COMMANDER, které bude vystaveno na stánku společnosti KOBIT - THZ CZ s.r.o.

 


Sdílejte tento článek:  


Zpět