Hydraulický jeřáb HIAB s nízko-zástavbovou výškou pro vyprošťovací speciál hasičů Moravskoslezského kraje

13.1.2022

Společnost CONTSYSTEM představuje čerstvě dokončený projekt dodávky a montáže hydraulického nakládacího jeřábu HIAB s nízko-zástavbovou výškou pro vyprošťovací automobil Tatra T815/7 6x6 pro Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje. Vozidlo, které je dále vybaveno dvěma lanovými navijáky a radlicí je určeno k různorodým záchranným operacím.

Projekt společně realizovaly firmy TATRA TRUCKS, a.s., KOBIT-THZ CZ s.r.o., CONTSYSTEM s.r.o., Everlift s.r.o.

Nízko-zástavbový hydraulický jeřáb HIAB

Speciální nízko-zástavbový hydraulický jeřáb s kapacitou zdvihu 205 kNm a dvěma výsuvy Hiab 2222 ATF-2 je konstruován tak, aby se ve složeném stavu vešel do výšky profilu kabiny. Výška složeného jeřábu v přepravní poloze je 1 408 mm.

Při minimálním vyložení 2,9 m uzvedne 6 600 kg, při maximálním vyložení na 7 m zdvihne břemeno o hmotnosti 2 860 kg. Rozsah otáčení je kontinuální, hmotnost jeřábu včetně sklopných podpěr o rozpětí 5,8 m je 3 050 kg.

Technické údaje jeřábu:

Jeřáb je ovládán rádiovým dálkovým ovladačem, kabelovým ovladačem či manuálně pákami na rozvaděči. Nechybí funkce VSL (systém zajišťující stabilitu vozidla na základě vyhodnocení vysunutí podpěr a zatížení jeřábu), ADC (automatická regulace výkonu jeřábu), OLP (ochrana proti přetížení) či automatické vypnutí SPACE a XS Drive při přednastavené době nečinnosti jeřábu.

Technika HIAB – technika ověřená hasiči

Jde o několikátou dodávku techniky HIAB pro Hasičský záchranný sbor v Moravskoslezském kraji. Před dvěma lety dodávala společnost CONTSYSTEM pro HZS Moravskoslezského kraje například jeřáb HIAB X-HIPRO 418 s nástavbou OMARS pro vyprošťování a odtah vozidel na podvozku T815/7 a v uplynulých letech různá zařízení HIAB a MULTILIFT pro Hasičské záchranné sbory do dalších krajů České republiky. 

 

 

 


Sdílejte tento článek:  


Zpět